Skarb Życia Muszyna

Skarb dla każdego

Na południu Polski, na terenie Karpat, leży Popradzki Park Krajobrazowy. To niezwykła kraina, której bogactwem jest nie tylko dziewicza przyroda, ale także złoża wód mineralnych, uznawanych w Europie za jedne z najcenniejszych. To właśnie tutaj, na terenie 13 rezerwatów przyrody, natura ukryła swój niezwykły skarb – Skarb Życia Muszyna.

To wyjątkowa woda mineralna wydobywana ze źródeł, których geologiczne uwarunkowania charakteryzują się bardzo dużą zawartością magnezu i wapnia – biopierwiastków, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Minerały te nie tylko wpływają na właściwy przebieg wszystkich ważnych czynności życiowych, takich jak metabolizm czy praca serca i układu krążenia, ale także ułatwiają przyswajanie innych składników odżywczych, redukują stres, przemęczenie i osłabienie, wzmacniają odporność czy wspierają prawidłowe funkcjonowanie układu kostno-stawowego.

Natura powierzyła nam prawdziwy skarb – naturalne źródła wody wysoko zmineralizowanej, dlatego z wielką pieczołowitością dbamy o to bogactwo i każdego dnia dzielimy się nim z konsumentami – podkreśla Tomasz Maruszczyk, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w Z.P.H.U. Inex Sp. z o.o.

Skarb Życia Muszyna jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek naturalnych wód mineralnych obecnych na polskim rynku. Brand należy do rodzinnej firmy dynamicznie działającej od kilkudziesięciu lat, z jasno określoną strategią długofalowego rozwoju. Nowoczesny zakład produkcyjny, spełniający najwyższe standardy i normy ochrony środowiska, zlokalizowany jest u podnóża góry Bradowiec w Paśmie Jaworzyny Krynickiej Popradzkiego Parku Krajobrazowego.

Pracownicy Inex Sp. z o.o. to ludzie pełni pasji i zaangażowania, mający świadomość tego, że ta marka to naturalna spuścizna, o którą należy troszczyć się z wyjątkową starannością każdego dnia. Dlatego właśnie nasze produkty utożsamiane są od lat z najwyższą jakością i cieszą się niezmiennym, stale rosnącym zainteresowaniem oraz zaufaniem konsumentów. To dla nas bardzo ważne – dodaje T. Maruszczyk.

Potwierdzeniem tego jest z pewnością fakt, że marka Skarb Życia Muszyna została nagrodzona prestiżowym tytułem „Dobra Marka 2020 – Jakość, Zaufanie, Renoma”. Wyróżnienie to już po raz jedenasty zostało przyznane innowacyjnym, rozwojowym i najbardziej rozpoznawalnym brandom obecnym na polskim rynku. Przedmiotem analiz, dokonanych między innymi na podstawie ogólnodostępnych źródeł oraz ankiet internetowych i sondaży telefonicznych, objęte zostały głównie: pozycja rynkowa poszczególnych marek i ich progres, jakość produktu lub usługi oraz stopień zaufania klientów.

W ramach tego Programu otrzymaliśmy jeszcze jedno, bardzo cenne dla nas wyróżnienie: Polska Dobra Marka 2020. Serce naszej wody bije w Uzdrowisku Muszyna Zdrój, w jednym z najpiękniejszych i najstarszych rejonów naszego kraju. To ogromny powód do dumy. Podobnie jak to, że nasza firma opiera się w 100 proc. na rodzimym kapitale. W Polsce produkujemy i płacimy podatki przyczyniając się do wzrostu gospodarczego. Te cechy to swoistego rodzaju DNA, które nas ukształtowało – podkreśla T. Maruszczyk.

Z.P.H.U. Inex utożsamiany jest jednak nie tylko z marką  doskonałej naturalnej wody mineralnej. Spółka jest również znanym w regionie społecznikiem. Od wielu lat intensywnie współpracuje i wspiera wiele instytucji i organizacji. Wśród nich bardzo ważne miejsce zajmuje Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, które jest wiodącym w Polsce, wysokospecjalistycznym ośrodkiem kliniczno-naukowo-szkoleniowym, realizującym zadania w zakresie nowoczesnej diagnostyki i terapii schorzeń układu sercowo-naczyniowego, zarówno u dorosłych, jak i dzieci.

Wpisujemy się także bardzo mocno w proces kształtowania i krzewienia kultury fizycznej, zdrowego trybu życia, uprawiania sportu i dbania o otaczające nas środowisko. Dlatego też jesteśmy dumni z faktu podpisania umowy partnerskiej z piłkarską Akademią Łukasza Piszczka i rozpoczęcia długookresowej działalności na rzecz sportu i popularyzacji kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży – podsumowuje Tomasz Maruszczyk.

oprac.  Agnieszka Kluska